Šiandien nei vienas neįsivaizduojame savo kasdienybės be įvairių technologijų– pradedant telefonais, kompiuteriais, išmania buitine technika, automobiliais, baigiant visomis verslo valdymo platformomis ir sistemomis su kuriomis susiduriame versle.

Todėl kibernetinis saugumas tampa vis aktualesnė tema tiek asmeniniame gyvenime, tiek verslo pasaulyje.

Atsakingas požiūris ir prevenciniai veiksmai užtikrina geresnį verslų, įmonių ir klientų duomenų saugumą bei sumažina neigiamo poveikio riziką.

Dirbdami su skaitmenizuotais sprendimais itin daug dėmesio skiriame saugumo temai. Prevencinės priemonės ir strategijos, užtikrinančios apsaugą nuo kibernetinių atakų, tapo neatsiejama mūsų produktų ir paslaugų dalimi.

Dalinamės pagrindiniais patarimais, padėsiančiais apsisaugoti nuo nepageidaujamų „įsilaužimų“ į jūsų sistemas.

 

  1. Slaptažodžiai. Trumpiausias slaptažodis turėtų prasidėti nuo 10 simbolių iš mažųjų, didžiųjų raidžių, skaičių bei specialiųjų simbolių.
  2. Prieigų iš išorės ribojimas pagal iš anksto suderintus individualius IP adresus prie sistemų.
  3. Saugumo sertifikatai SSL - Saugioms prieigoms iš išorės.
  4. Tinklo saugumo įranga (VPN) - saugiems prisijungimams prie darbinės sistemos iš išorės.
  5. Antivirusinės ir ugniasienės (firewall). Realiuoju laiku nustatyti ir pašalinti pavojus.
  6. Teisių ir rolių pagrindu suskurta sistema, kad vartotojai matytų tik tokius duomenis, kurie jam priklauso. Juk didžiausias  įmonės duomenų nutekėjimas atsiranda įmonės viduje. LABBIO sprendimuose naudojame kelių lygių teisių valdymą, kuris gali apriboti duomenų matymo lygius.
  7. Kokiais saugumo standartais buvo vadovautasi, kuriant jūsų darbinę sistemą? Visos LABBIO sistemos yra sukurtos vadovaujantis tarptautiniu ISO 27 00 standartu.
  8. Kur yra saugoma sistema? Juk saugojimo vieta apsprendžia prisijungimo ir saugomų duomenų saugumą. Savo klientams pagal poreikį leidžiame pasirinkti iš kelių vienų saugiausių debesijos (Cloud) sprendimų.
  9. Automatiniai programinės įrangos atnaujinimai. Periodiškai atnaujinant sistemas, atnaujinami ir saugumo sertifikatai, įvairūs protokolai bei gaunami įvairūs programinės įrangos papildymai, susiję su saugumu.
  10. Atsarginės duomenų kopijos. Siekiant apsaugoti savo duomenis nuo praradimo, rekomenduojama nuolat kurti atsargines duomenų kopijas.

 

Būkime SAUGŪS elektroninėje erdvėje.

O norėdami sužinoti daugiau apie kibernetinio saugumo priemones arba kaip patobulinti ir užtikrinti saugumą jūsų esamai sistemai, visada galite kreiptis į LABBIO komandą.